PGRLF

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond a.s. (PGRLF).

Hlavním předmětem činnosti PGRLF, a.s. je subvencování části úroků z úvěrů a poskytování záruk na úvěry podnikatelských subjektů v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství a průmyslu zabývajícího se zpracováním produkce ze zemědělské výroby.

Podrobnější informace o fungování PGRLF jsou dostupné na www.pgrlf.cz.

Aktuality:

PGRLF spustí 17. kolo programu Investiční úvěry Zemědělec

15. 11. 2023 - 22:20

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s., vyhlašuje další kolo příjmu žádostí do programu Investiční úvěry Zemědělec. Již 17. kolo programu bude spuštěno ve středu 6. prosince 2023 v 9.00 hodin. Nově v rámci tohoto kola spouští PGRLF i instruktážní video „IÚZ: Jak podat žádost“ s přesnými instrukcemi, jak správně postupovat při vyplnění žádosti.

číst více

Rozpočet rolnického fondu by měl příští rok klesnout o polovinu na miliardu Kč

8. 10. 2023 - 13:14

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) by měl příští rok hospodařit s jednou miliardou korun. Oproti letošnímu roku by tak měl mít poloviční rozpočet. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu a úsporných opatření, které zveřejnilo ministerstvo financí. Bývalý ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), který byl v minulosti předsedou představenstva fondu, zdůrazňoval multiplikační efekt podpor PGRLF pro ekonomiku.

číst více