SLAVNOSTNÍ VÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERK

Publikováno: 26. 9. 2018

Od pátku 12. října do neděle 14. října 2018 ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem. 

SLAVNOSTNÍ VÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERK

Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale také ochutnat rybí speciality z široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek, mohou návštěvníci ochutnat také řízky Třeboňských baštýřek a Jihočeské Jerky ze sušeného rybího masa.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, možnost chytání ryb na sádkách, ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky na sádkách. Návštěvníci mohou zhlédnout malé muzeum rybářství. Účast na výlovu přislíbil sám pan Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan.

Rybářství Třeboň a.s., největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od října do listopadu z 250 rybníků vylovit 2 200 tun ryb, především kaprů. Na tuzemské produkci ryb se podílí zhruba 15 %. Roční produkce činí asi 3 200 tun, z toho je 90 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun. Z třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Tisý velký, Záblatský, Krčín a Svět.

Více informací o výlovu najdete také v pozvánce na výlov.

Zdroj: tisková zpráva Rybářství Třeboň