Jen kvalitní produkt má šanci na značkový polibek od čerstvě patnáctileté soutěže

Publikováno: 15. 3. 2021

Od půlky března do konce dubna mohou jihočeští zemědělci a potravináři přihlašovat originální potraviny z regionu do patnáctého ročníku soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY!

Jen kvalitní produkt má šanci na značkový polibek od čerstvě patnáctileté soutěže

Regionální agrární komora Jihočeského kraje (RAK JK), za podpory Jihočeského kraje (JK), vyhlašuje  jubilejní ročník klání s cílem šířit nákazu vírou v brzké uzdravení společnosti a ve vítězství poctivého jídla z blízka nad průměrností globální stravy.

Pokud to pandemická situace dovolí, hodnocení soutěžících dobrot provede nezávislá komise 13. května a vyhlašování výsledků jubilejního ročníku soutěže se uskuteční 26. června 2021 ve Sportovně-relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou, při příležitosti konání agropotravinářské události s názvem Krmitelka.

Chutné. Typicky voňavé. Na pohled krásné. Hezky jihočesky pojmenované. Tradiční nebo inovativní. Právě takové jídlo nebo pití má šanci vzbudit pozornost a získat polibek v podobě značky CHJ od čerstvě patnáctileté soutěže.

Pokud k tomu splňuje základní podmínku, kterou je jihočeský původ, maximální podíl regionálních surovin a aktuální dostupnost v maloobchodě nebo v přímém prodeji.

Ocenění výrobci budou mít šanci, kromě jistého nároku na certifikáty a plakety, získat i peněžitou odměnu (1 x 30 tisíc korun a 2 x 10 tisíc korun). O rozdělení finanční odměny mezi trojici nejúspěšnějších potravinářských subjektů rozhodne divácké losování.

Výrobky s logem CHJ získají příležitost k přednostnímu zařazení do prodejního sortimentu partnerských maloobchodních sítí i do specializovaných prodejen regionálních potravin. Jejich profesionální fotografie budou vítězným výrobcům přístupné v elektronické fotobance k marketingovému využití. Budou propagovány v tištěné brožuře a v rámci celoroční kampaně na zviditelnění oceněných produktů na webových stránkách, sociálních sítích, v regionálním tisku, televizi a na billboardech.

Podrobné informace o projektu a pravidla soutěže CHJ jsou dostupné na www.chutnahezkyjihocesky.cz .

Autor: RAK JK, Hana Šťastná