Výstava ovoce – 20. výročí výstavy a zahradnického oboru

Publikováno: 7. 10. 2019

Opět v letošním roce v říjnu (11. 10. – 15. 10. 2019) se koná ve SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky, Rudolfovská 92 v Českých Budějovicích  regionální výstava ovoce.

Výstava ovoce – 20. výročí výstavy a zahradnického oboru

Tato výstava  má  svou dlouholetou tradici. Letošní ročník je ročníkem dvacátým. Každým rokem mnoho pěstitelů z Čech, regionální zahrádkářské svazy Českobudějovicka a širokého okolí, také zaměstnanci a žáci školy vystavují  exponáty ovoce, a to odrůdy jablek a hrušek, dále broskve, hroznové víno, mišpule, kdouloně a další plody podzimu.

Návštěvníci volí Jablko výstavy, Jablko školy a Kolekci výstavy. Vyhlášení se uskuteční vždy v pátek odpoledne, v první den výstavy.

Přípravu celé výstavy mají na starosti především studenti zahradnického oboru. Během výstavy studenti také prezentují své maturitní projekty.

Výstava bude nesena v duchu 20. výročí založení zahradnického oboru a také 5. výročí oboru Rostlinolékařství. Oba obory jsou čtyřleté a zakončeny maturitní zkouškou. Získáním maturitního vysvědčení nabyjí absolventi také II. stupně způsobilosti pro zacházení s přípravky na ochranu rostlin. Mezi odborné předměty patří např. dendrologie, ovocnictví, zelinářství, květinářství, školkařství, rostlinolékařství, floristika, zakládání a údržba zeleně, právo a předpisy v rostlinolékařství, hygiena potravin. Absolventi tak mají širší uplatnění na trhu práce a samozřejmě mohou i dále pokračovat ve studiu na VŠ.

 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Výstava ovoce je  zároveň spojena se Dny otevřených dveří určených také žákům základních škol. Zájemci mohou vždy od 9:00 do 17:00 nahlédnout také do učeben, laboratoří a dílen všech oborů (Mechanizace a služby, Veterinářství, Rostlinolékařství, Zahradnictví a Jazyková škola), prohlédnout si areál školy, středisko praxe se svými obyvateli – domácími zvířaty, navštívit agility, prohlédnout si skleníky a výukový sad, vidět studenty školy při různých činnostech a aktivitách. Návštěvníci si mohou také sami zasoutěžit, mohou se účastnit celé řady dovednostních aktivit, vyzkoušet jízdu zručnosti na motokárách, jízdu traktorem a kombajnem, projet se na koních.

Na dvacátý ročník naší výstavy ovoce jste všichni srdečně zváni.

Autor: Mgr. Olga Cahová,  zástupkyně ředitele